Kompleksowa oferta

Firma isoTex oferuje kompleksowe usługi w zakresie izolacji termicznych: od pomiarów, przez indywidualny projekt, produkcję, aż po montaż.

Oferta firmy to szeroka gama produktów izolacyjno-termicznych, które stosowane są wszędzie tam, gdzie występuje kontakt z wysoką temperaturą, ograniczając przepływ i utratę ciepła.

Produkcja obejmuje materace izolacyjne stosowane jako izolacje cieplne m.in.

-do wszelkiego typu silników,

-turbin,

-pomp,

-instalacji przemysłowych,

-oraz armatur.

Zapraszamy do współpracy!

Rozwój projektu

Liczy się efekt końcowy i zadowolenie klienta. Przed rozpoczęciem projektu doradca techniczny przy pomocy i informacji uzyskanych od klienta (m.in. temperatura izolowanego obiektu, docelowa temperatura po zaizolowaniu, ilość miejsca na izolacje) dobiera optymalne komponenty i grubość izolacji. Pozwala to na osiągnięcie najwyższej jakości i najkorzystniejszych parametrów izolowania.

Analiza zamówienia

Uzyskanie brakujących informacji od klienta

Dobór komponentów i ustalenie grubości izolacji

Projektowanie i wycena izolacji

Podstawą do projektowania izolacji jest dokumentacja techniczna przekazana przez klienta. Jeśli klient nie posiada dokumentacji, pomiary wykonywane są przez naszych pracowników. Konstruktor projektujący izolację opiera się na rysunku i informacjach uzyskanych od klienta przez doradcę technicznego. Większość materacy projektowana jest w widoku 3D, a następnie wykańczana w widoku 2D. Tak przygotowane szablony trafiają na produkcje.

Produkcja

Produkcja wysokiej jakości izolacji termicznych zaczyna się od dostarczenia szablonów na produkcję. Materiał jest krojony przy pomocy nowoczesnego cuttera (ploter tnący). Pozwala to na zoptymalizowanie czasu produkcji i redukcje odpadów. Następnie dodawane są mocowania (w zależności od preferencji klienta mogą to być m.in. haki, rzepy, paski z klamrami). Całość jest zszywana, a następnie wypychana. Materace są zaszywane i opcjonalnie pikowane (aby zawartość materaca nie przesuwała się). Ostatnim etapem produkcji jest sprawdzenie materaca i wysyłka do klienta.

Wykrojenie materiału

Dodanie mocowania (np. haki)

Zszycie materiału

Wypychanie

materacy

Pikowanie (opcjonalnie)

Sprawdzanie

i wysyłka materacy

Montaż

Montaż materacy izolacyjnych wykonywany jest przez pracowników naszej firmy bądź bezpośrednio przez klienta. Izolacja termiczna armatury (np. zaworów) jest zazwyczaj bardzo prosta w montażu. Jednak montaż bardziej skomplikowanych urządzeń (np. silników) czy turbin wymaga odpowiednio wykwalifikowanego i doświadczonego zespołu.

© 2023 by ShureArchitects. Proudly created with Wix.com