Korzyści wynikających ze stosowania tekstylnych izolacji termicznych jest wiele. Wśród najważniejszych, wymienić możemy:

1) Bezpieczeństwo - izolacje firmy isoTex wykonane są z niepalnych materiałów i stanowią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi (np. zabezpieczają przed poparzeniem).

2) Ekonomia/ekologia - poprawnie zainstalowana izolacja termiczna wpływa na oszczędność energii cieplnej. Materace izolacyjne nie generują dodatkowych kosztów eksploatacyjnych i odpadów jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań (np. demontaż izolacji wykonanej z blachy osłonowej wymaga w większości przypadków wymiany wypełnienia izolacji). Izolacje tekstylne są wielokrotnego użytku, co pozwala na ich montaż i demontaż np. podczas prac serwisowych. Przy odpowiedniej eksploatacji i doborze komponentów wystarczają na wiele lat.

3) Elastyczność - materace izolacyjne są elastyczne, a dobrze zaprojektowana izolacja idealnie przylega do powierzchni. Różne sposoby mocowania (m.in. rzepy, haki, paski) i dobór optymalnej grubości izolacji pozwala na zastosowanie ich w trudno dostępnych miejscach.

4) Skuteczność - odpowiedni dobór surowca zapewnia optymalną izolację, a materace mają takie same właściwości izolacyjne jak tradycyjna izolacja.

Poniżej przykład izolacji zaworu, którego temperatura sięga 250°C. Przy doborze odpowiednich komponentów i dedykowanej grubości izolacji (50mm) przewidywana temperatura na powierzchni izolacji wynosi 60°C. Jest to temperatura bezpieczna dla pracowników będących w pobliżu źródła ciepła.

Wizualizacja 3D


Nasi konstruktorzy znając powyższe dane, proponują w tym przypadku izolację typu BOX, wykonaną z dwóch elementów. Zakładając, że izolacja termiczna będzie demontowana i montowana sporadycznie, zaproponowali najbardziej optymalne i ekonomiczne rozwiązanie, czyli zastosowanie haków i drutu do montażu izolacji. Na jednej z części dodane zostały plisy (pas tkaniny wszyty w krawędź materaca). Mają one za zadanie ograniczyć straty ciepła na łączeniach materacy. Plisa pełni także funkcję estetyczną, zakrywając miejsce, w którym stykają się części izolacji.

Wizualizacja 3D izolacji wykonanej z 2 części.

Certyfikat ISO 9001 jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych norm, która od lat stanowi międzynarodowy standard w wielu organizacjach. Firma starająca się o certyfikat ISO 9001 musi przejść szereg badań i spełnić określone normy jakościowe. Istotna jest m.in. szczegółowa analiza potrzeb i wymagań klientów, a także kapitał ludzki, czyli wykwalifikowani pracownicy oraz wykształcenie i zdolności organizacyjne osób zarządzających. Certyfikacja ISO 9001 to także cel, jakim jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz jakości usług i produktów. Wieloletnie doświadczenie i spełnianie wymagań normy to poręczenie najwyższej jakości izolacji tekstylnych.ISO(tex)

Firma isoTex już po raz kolejny pozytywnie przeszła audit nadzoru nad systemem zarządzania jakością ISO 9001. Certyfikat ten jest potwierdzeniem, że produkowane przez nas materace to izolacje termiczne najwyższej jakości. Oznacza to, iż stosujemy zasady i spełniamy wymagania normy w zakresie:

-projektowania,

-produkcji,

-montażu,

-sprzedaży izolacji termicznych.

ISO 9001 to gwarant wiarygodności, dobrego zorganizowania i usług izolacyjnych najwyższej jakości.

Aktualnie ciężko wyobrazić sobie działalność w jakiejkolwiek branży bez odpowiedniego oznakowania. Znakowanie ułatwia pracę wielu ludzi (m.in. montażystów czy klientów). Można zamieścić na nim wiele informacji: -dane producenta czy sprzedawcy, -miejsce montażu izolacji, -logo firmy,

-kod QR (do którego podlinkować możemy różne treści, choćby stronę internetową).

Trwałość i pełna personalizacja


W isoTex proponujemy rozwiązania szyte na miarę. Zamówione u nas materace izolacyjne mogą zawierać treści różnego typu, a także występować w różnej formie. Tekstylne izolacje termiczne oznaczyć możemy za pomocą tabliczek (wykonanych z anodowanego aluminium lub za pomocą grawerowania na blasze). Wybór sposobu znakowania zależy od preferencji klienta, a także od czynników, na które narażone są materace (choćby warunki atmosferyczne czy temperatura izolowanego urządzenia). Warto wspomnieć, że sposoby znakowania, które proponujemy charakteryzują się dużą jakością, trwałością i znakomitą czytelnością, a także są odporne na ścieranie.


Pokaż innym Twoje logo!

Nie pozwól zapomnieć o Twojej firmie. Umieść swoje logo na produktach isoTex, a przy wymianie izolacji czy potrzebie zamówienia kolejnych nie będzie potrzeby szukania dostawcy. Także czy to izolacja turbiny, czy izolacje zaworów, a na izolacji silników i maszyn kończąc - pamiętaj o promowaniu swojej firmy!


W razie pytań zapraszamy do kontaktu: info@isotex-poland.com

1
2