_MG_5984.jpg

Technologia

Logo IsoTex 2.png

Firma isoTex od ponad 25 lat zajmuje się wytwarzaniem najlepszej jakości akcesoriów, chroniących instalacje przemysłowe i ciepłownicze przed utratą temperatury. Produkujemy materiały izolacyjne oraz otuliny, wykorzystywane w wielu różnych zakładach do zabezpieczania rur, silników czy maszyn.

Maksymalna wydajność i bezpieczeństwo

Jako producent materiałów izolacyjnych, wykorzystujemy nowoczesne technologie, aby zapewnić Państwu najlepsze warunki. Nasze otuliny rurociągów tworzone są zgodnie z polskimi i europejskimi normami. Wszystkie realizacje firmy isoTex wykonywane są w sposób całkowicie bezpieczny, chroniąc pracowników przed możliwością poparzenia się i zapewniając właściwą temperaturę we wnętrzu zakładu. W naszej ofercie z pewnością znajdą Państwo najlepsze rozwiązania!

Produkcja materiałów izolacyjnych zabezpieczających rurociągi

Dzięki doświadczonym pracownikom oraz doskonałemu wyposażeniu naszego zakładu w zróżnicowane maszyny jesteśmy w stanie wykonywać otuliny izolacyjne o różnych grubościach. Produkcja tych elementów z najwyższej jakości materiałów sprawia, że z powodzeniem mogą zostać użyte w każdym zakładzie podczas tworzenia odpowiedniego zabezpieczenia rurociągów przemysłowych oraz ciepłowniczych. Wytwarzane przez naszą firmę materace i otuliny pozwolą nie tylko osiągnąć właściwą temperaturę we wnętrzu. Dzięki nim spełnione będą także wymagania dotyczące bezpieczeństwa i ergonomii, nie zmniejszając przy tym wizualnych wartości wnętrza.

3.jpeg
2.jpeg

Otuliny dobrane do konkretnego systemu i wnętrza

Nasze działania zawsze charakteryzuje indywidualne podejście do Klienta. Dobierana do konkretnej realizacji otulina rur dostosowywana jest do wynikających z dokumentacji technicznej parametrów przy uwzględnieniu preferencji jej przyszłego użytkownika. Zawsze jednak postępujemy zgodnie z wymaganiami stawianymi nam przez normy i dostosowując się do potrzeb konkretnej instalacji. Dzięki różnicom w grubości oraz właściwościach izolacyjnych poszczególnych produktów i materiałów zawsze możemy dobrać rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w danych warunkach.

Izolacje tekstylne

Na kształt, grubość materacy oraz rodzaj użytych materiałów wpływają temperatura izolowanego obiektu oraz pożądana temperatura otoczenia. Jednak równie ważnymi czynnikami są ekonomia i bezpieczeństwo.

Wełna mineralna
Mata szklana
Wełna mineralna
Izolacja armatury - zawory
Izolacja armatury - zawory

Liczy się wnętrze

Proces wymiany ciepła kontrolowany jest poprzez wypełnienie m.in. z wełny mineralnej (skalnej), ceramicznej lub szklanej o odpowiednich współczynnikach przewodzenia i przenikania ciepła.

Powłoka

Istotny wpływ na odporność chemiczną oraz fizyczną m.in. własności izolacyjne, antykorozyjne, antyhałasowe, ma również powłoka zewnętrzna materacy. W zależności od specyfiki środowiska oraz indywidualnych potrzeb klienta, materace mogą być wykonane z materiałów pokrytych m.in. silikonem, teflonem, folią aluminiową, w dowolnych kolorach i konfiguracjach.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

Sposób mocowania - rzep
Sposób mocowania - pasek z klamrą
Sposób mocowania - haki + drut

Mocowanie

W zależności od preferencji klienta, miejsca i specyfikacji montażu, materace zapinane mogą być za pomocą metalowych haków, drutów bądź tekstylnych pasów i rzepów.

Kompleksowe usługi

Firma isoTex oferuje kompleksowe usługi w zakresie izolacji termicznych: od pomiarów, przez indywidualny projekt, produkcję, aż po montaż.

Pomiary
Indywidualny projekt
_MG_5984.jpg
Montaż izolacji termicznych

Pomiary

Indywidualny projekt i dobór surowca

Produkcja

Montaż

magazyny

Katalog ISOTEX

Przejrzyj lub pobierz nasz katalog.