Szukaj
  • Szymon

Zakładanie prostych materacy izolacyjnych - krok po kroku


Najważniejszym krokiem podczas izolacji elementów konstrukcyjnych jest odpowiedni montaż produktu osłaniającego. Jest to szczególnie istotne przy zakładaniu materacy – należy podążać za instrukcją, by odpowiednio je nałożyć. W przeciwnym razie nie będą one mogły w pełni sprawdzić się w swojej roli, a korzyści, jakie płyną z ich posiadania, będą zaniżone. Jak więc zadbać o to, by były one zamontowane w sposób, który pozwoli na pełne wykorzystanie ich potencjału?

Zakładając materac, na samym początku należy upewnić się, że górna strona izolacji jest skierowana na zewnątrz, a wewnętrzna przylegała do obiektu. Są one niezwykle proste do rozpoznania – góra charakteryzuje się dołączonymi zapięciami, takimi jak rzep, haki czy klamry oraz tabliczką znamionową z odpowiadającym materacowi numerem oraz logiem producenta. Produkt należy wyjąć z opakowania oraz rozłożyć na czystej powierzchni – ocenisz wtedy jego wymiary oraz sprawdzisz, czy nie posiada on żadnych uszkodzeń.

Kolejnym krokiem jest rozciągnięcie produktu, który mógł stracić swój pierwotny kształt podczas transportu. By tego dokonać, pociągnij za przeciwne strony lub ubij jego poszczególne części tak, aby pozbyć się widocznych fal oraz zgnieceń. Jeśli pominiesz owe działania, może on okazać się zbyt krótki podczas montażu. Następnie umieść materac wokół przedmiotu, który ma być izolowany. W razie potrzeby skorzystaj z pomocy osób trzecich. Jeżeli produkt posiada paski i klamry, ściśnij lekko izolację i dociągnij jego brzegi. Gdy umieścisz go na elemencie, rozklep go dokładnie po obwodzie. Końcowy efekt powinien tworzyć spójną powierzchnię pozbawioną jakichkolwiek otwartych połączeń, przez które mogłoby uciekać ciepło. Jeśli zauważysz jakiekolwiek otwory, dociśnij element izolujący.

Produkt powinien ciasno i mocno przylegać do izolowanego obiektu. Jeśli montaż jest za luźny, na spodzie pojawią się zgniecenia, co prowadziłoby do niepożądanych strat ciepła, co mijałoby się z celem i przeznaczeniem elementu.

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Aby stosowane w domu lub mieszkaniu meble były wygodne, a jednocześnie charakteryzowały się znakomitym wyglądem, konieczne jest, by zostały wykonane z odpowiednich materiałów. Na rynku w obszarze pi

Wybierając elementy wyposażenia wnętrz, na których będziemy spać czy siedzieć, zwracamy uwagę głównie na obszycie – jego wariant kolorystyczny, widoczne na nim wzory i motywy oraz jak przyjemny jest