Szukaj
  • Szymon

Czym są materace izolacyjne?

Zaktualizowano: 27 sie 2021

Materace izolacyjne to jeden z rodzajów ochrony rur, turbin, silników, układów wydechowych oraz innych elementów budynków i urządzeń przemysłowych przed stratami ciepła oraz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Są one szyte na wymiar, więc doskonale przylegają do przeznaczonego im wyposażenia. Mogą wytrzymać działanie temperatur osiągających nawet ponad 1000 stopni Celsjusza. Ich budowa składa się z tkaniny zewnętrznej oraz wypełnienia.


Materace izolacyjne – dla przewodów oraz urządzeń

Opisywany sposób na izolację elementów wyposażenia oraz przewodów posiada wiele zalet, których brak alternatywnym sposobom. Przede wszystkim, koszt ich produkcji oraz montażu jest konkurencyjny (w porównaniu do metod tradycyjnych). Daje to możliwość użycia wysokiej jakości materiałów, które nie ulegają degradacji i będą służyć przez długie lata.


Jeśli już mowa o montażu i demontażu, instalacja materacy izolacyjnych jest nie tylko tania, lecz również nie wymaga korzystania ze specjalistycznych urządzeń. Dzięki temu można je łatwo ściągnąć, gdy wymagane jest naprawienie danego elementu lub przewodu, na który nałożona jest warstwa ochronna. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Innymi zaletami materacy jest ich elastyczność oraz możliwość stosowania w trudno dostępnych miejscach. Te dwie cechy sprawiają, iż nie musimy martwić się o uniemożliwienie pokrycia nimi danego elementu lub przewodu tylko dlatego, że znajduje się on w niełatwo osiągalnej pozycji.


Materace izolacyjne wykonuje się z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur. Najczęściej wykorzystuje się włókno szklane lub ceramiczne, które powlekane są teflonem, silikonem, folią aluminiową oraz podobnymi tworzywami. Jeśli chodzi o nici żaroodporne, wykonać je można z kevlaru, drutu ze stali nierdzewnej czy chociażby włókna szklanego. Wszystko to składa się na solidny produkt, który z powodzeniem pozwoli na zmniejszenie strat ciepła i ochronę elementów wyposażenia przemysłowego.

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Aby stosowane w domu lub mieszkaniu meble były wygodne, a jednocześnie charakteryzowały się znakomitym wyglądem, konieczne jest, by zostały wykonane z odpowiednich materiałów. Na rynku w obszarze pi

Wybierając elementy wyposażenia wnętrz, na których będziemy spać czy siedzieć, zwracamy uwagę głównie na obszycie – jego wariant kolorystyczny, widoczne na nim wzory i motywy oraz jak przyjemny jest