Szukaj
  • Hania

Liczy się wnętrze - wypełnienie naszych materacy izolacyjnych

Zaktualizowano: 10 maj 2021

Główny cel, jaki jest obecnie stawiany przed konstruktorami i technologami, to zwiększanie sprawności instalacji, co można uzyskać poprzez zmniejszenie strat występujących podczas jej pracy. W przypadku instalacji cieplnych, gdzie najbardziej niepożądaną stratą jest strata energii cieplnej, istotne stało się zastosowanie izolacji na powierzchni wymiany ciepła z otoczeniem. Niezależnie od specyfiki i wymagań stawianych naszym produktom, łączy je jedno – wypełnienie materiałami o znakomitych własnościach izolacyjnych. Odpowiedni dobór tego materiału pozwala na obniżenie strumienia oddawanego do otoczenia ciepła, a tym samym oszczędność energii i zmniejszenie kosztów procesu. Więc co dokładnie znajduje się wewnątrz materacy produkcji isoTex?


Przede wszystkim – wełna mineralna.


Najczęściej wykorzystywanym przez nas surowcem jest wełna mineralna skalna. Wytwarzana jest z bazaltu, gabro, dolomitu, kruszywa wapiennego, które poddawane są wysokiej temperaturze, następnie rozwłókniane, pokrywane lepiszczem, utwardzane i cięte w formie płyt, mat, otulin i granulatu. Wytrzymałość termiczna wykorzystywanej przez nas wełny mineralnej może sięgać niemal 600°C. Nawet tak wysoka temperatura pozwala na zachowanie odpowiednich właściwości fizycznych izolacji – wełna nie zmienia swojego kształtu, nie kruszeje, ani nie topnieje. Współczynnik przewodzenia ciepła, który informuje o ilości ciepła przenikającego przez materiał, wynosi w przypadku wykorzystywanych przez nas produktów aż 0,039 W/mK w 50°C. To powoduje, iż materace izolacyjne stanowią skuteczną barierę termiczną.

Zmniejszenie strat ciepła... ale czy tylko?


Poza bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, wełna mineralna wykazuje również świetne parametry pod względem akustyki. Pozwala to na zastosowanie naszych materacy również jako izolacji od nadmiernego hałasu emitowanego przez instalacje. Wykorzystywana przez nas wełna jest niepalna, przez co stanowi również barierę ogniową, co potwierdza klasa jej ognioodporności na najwyższym poziomie A1. Wełna cechuje się również wysoka sprężystością i wytrzymałością na ściskanie, co sprawdza się idealnie w przypadku elastycznego płaszcza materacy.

Wszystkie wyżej wymienione aspekty powodują, iż wełna mineralna stanowi idealne wypełnienie dla materacy izolacyjnych. Odpowiednie właściwości fizykochemiczne wełny oraz doskonałe wykorzystanie jej zalet podczas tworzenia izolacji powoduje, że nasze produkty spełnią nawet najbardziej restrykcyjne wymogi.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Aby stosowane w domu lub mieszkaniu meble były wygodne, a jednocześnie charakteryzowały się znakomitym wyglądem, konieczne jest, by zostały wykonane z odpowiednich materiałów. Na rynku w obszarze pi

Wybierając elementy wyposażenia wnętrz, na których będziemy spać czy siedzieć, zwracamy uwagę głównie na obszycie – jego wariant kolorystyczny, widoczne na nim wzory i motywy oraz jak przyjemny jest