Szukaj
  • Rafał

Izolacje isoTex i korzyści wynikające z ich zastosowania

Zaktualizowano: 17 maj 2021

Korzyści wynikających ze stosowania tekstylnych izolacji termicznych jest wiele. Wśród najważniejszych, wymienić możemy:

1) Bezpieczeństwo - izolacje firmy isoTex wykonane są z niepalnych materiałów i stanowią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi (np. zabezpieczają przed poparzeniem).

2) Ekonomia/ekologia - poprawnie zainstalowana izolacja termiczna wpływa na oszczędność energii cieplnej. Materace izolacyjne nie generują dodatkowych kosztów eksploatacyjnych i odpadów jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań (np. demontaż izolacji wykonanej z blachy osłonowej wymaga w większości przypadków wymiany wypełnienia izolacji). Izolacje tekstylne są wielokrotnego użytku, co pozwala na ich montaż i demontaż np. podczas prac serwisowych. Przy odpowiedniej eksploatacji i doborze komponentów wystarczają na wiele lat.

3) Elastyczność - materace izolacyjne są elastyczne, a dobrze zaprojektowana izolacja idealnie przylega do powierzchni. Różne sposoby mocowania (m.in. rzepy, haki, paski) i dobór optymalnej grubości izolacji pozwala na zastosowanie ich w trudno dostępnych miejscach.

4) Skuteczność - odpowiedni dobór surowca zapewnia optymalną izolację, a materace mają takie same właściwości izolacyjne jak tradycyjna izolacja.

Poniżej przykład izolacji zaworu, którego temperatura sięga 250°C. Przy doborze odpowiednich komponentów i dedykowanej grubości izolacji (50mm) przewidywana temperatura na powierzchni izolacji wynosi 60°C. Jest to temperatura bezpieczna dla pracowników będących w pobliżu źródła ciepła.

Wizualizacja 3D


Nasi konstruktorzy znając powyższe dane, proponują w tym przypadku izolację typu BOX, wykonaną z dwóch elementów. Zakładając, że izolacja termiczna będzie demontowana i montowana sporadycznie, zaproponowali najbardziej optymalne i ekonomiczne rozwiązanie, czyli zastosowanie haków i drutu do montażu izolacji. Na jednej z części dodane zostały plisy (pas tkaniny wszyty w krawędź materaca). Mają one za zadanie ograniczyć straty ciepła na łączeniach materacy. Plisa pełni także funkcję estetyczną, zakrywając miejsce, w którym stykają się części izolacji.

Wizualizacja 3D izolacji wykonanej z 2 części.

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Aby stosowane w domu lub mieszkaniu meble były wygodne, a jednocześnie charakteryzowały się znakomitym wyglądem, konieczne jest, by zostały wykonane z odpowiednich materiałów. Na rynku w obszarze pi

Wybierając elementy wyposażenia wnętrz, na których będziemy spać czy siedzieć, zwracamy uwagę głównie na obszycie – jego wariant kolorystyczny, widoczne na nim wzory i motywy oraz jak przyjemny jest